Athos - Radost - Síla - Sebepoznání

1. 6. - 8. 6. 2024

 Řecko – Nea Roda

(poloostrov Chalkidiki, cca 10 km od mnišského státu Athos)


Krajina řeckého poloostrova Chalkidiki je jedním z dějinných epicenter - místem, kde se některé ze starověkých řeckých legend přímo odehrávaly. Načerpejme síly Života tam, kde Země vyživuje své děti o něco víc.


Oblast, kterou navštívíme v rámci tohoto semináře je velmi vyjímečná. Odehrávaly se tu dějiny starověkého světa mající mocnou paralelu k našim životům, k samotné schopnosti naplnění nejvyšších ideálů Ducha ve skutečně žité osobní svobodě!

Samotný Athos, tedy "Svatá hora" na třetím výběžku poloostrova Chalkidiki, vznikl údajně při válce Bohů a Gigantů, kdy Poseidon odklonil útok Athose a masa hornin dopadla vytvořila tuto horu. Giganti sídlili v této oblasti ("Palléna" na Chalkidiki) byli silně "podporováni" Gaiou (Zemí). V posledním "tisíciletí" obývá většinu třetího výběžku poloostrova téměř uzavřená skupina pravoslavných mnichů. Lidská moc se však božské Lásce stále moc nepodobá…

Mýtus budiž symbolickou paralelou s procesy naší psyché. Obrovskou sílu této zóny využijeme na posílení toho snad nejdůležitějšího aspektu, který určuje naší svobodu - tedy vůle Žít kvality Ducha ve veškerém čase, tj. ve vztazích, ve vztahu k sobě, ve znalosti sebe, ve financích, v moci nad sebou a svým životem, ale i ve stavu orgánů hlavně dutiny břišní. Právě ona vůle, kterou více rozlišíme a spojíme s vnitřní podstatou, pak teprve může být rozhodujícím prvkem skutečnosti našeho růstu. Vzhledem k významnému vlivu zóny Athosu na posílení naší moci, má pak sebeovládání v mentální a emocionální úrovni generální vliv na naše  další směřování, včetně rychlosti celkového "od-karmovávání"! Podpořme svou vědomost ke zdárné navigaci Duše nejenom touto inkarnací. 

Soustředíme tedy praktické studium, vzhledem k lokaci, hlavně na hlubší rozvinutí druhého energetického centra (lokalizovaného do středu břicha) a zároveň centra solaru pro zlepšení vědomého užívání nabývajících mocenských sil. Energii postupně sílícího centra v břiše pak "naplníme" i ostatní vrstvy psyché a života. Vhodně spojíme intimně psychologický přístup s konkrétními energetickými cvičeními.

Kupříkladu synchronizace center břicha a hrudi nám poskytuje možnosti sebe-terapie, vnitřního vyléčení "jizev" v naší psychice. Taková průprava pak v součinnosti i s centrem solaru umožňuje zvládat i konkrétní psychické pochody a tedy i každodenní situace jinak – způsobem pro nás výhodnějším. Vléváme do sebe Život, objevujeme a zvykáme si na stav radosti, blaha, na stav překypujícího poháru hojnosti, nutně spojenými s hlubokými vnitřními přesvědčeními, bývajícími zprvu někdy ve skrytu naši pozornosti. Slovo "Život" také přímo odkazuje na silové hlásky vhodné pro tuto oblast. Silně podpoříme i spojení s oblastí lebečních center, podpoříme rozlišení vnitřních částí psyché, rozproudíme onu "Živu" páteří, vyzkoušíme i pokročilejší techniky práce s vyššími centry nad hlavou a kundaliní a celkově rozšíříme obzory a hranice možného.

Skrze synchronizaci "horní" a "dolní" části energetického pole člověka pak paralelou "ukončíme odvěkou válku Bohů a Gigantů" - resp. znovu-spojíme vnitřní Nebe a Zemi".

Samotná akce je pak vedena nejprve prohloubením sebelásky, tedy schopnosti cítit (sebe, ostatní či cokoli), posléze uvědoměním si toho, co to znamená a poté hlavně nabýváním síly sebevlády až přirozené lehkosti v konání a v "koncentrování energie Života v čase".


 V jednotlivých meditačních cvičeních se věnujeme hluboké bdělé relaxaci, dechovým cvičením, vizualizaci, záměrům, sugescím, prociťování, Slovu. Pracujeme vždy v napojení na Nejvyšší Zdroj, převážně s "tvůrčím slovem" skrze různá energetická centra v interakci se světelnými bytostmi a Strážci silových zón. Práce s energetickými centry je spojená s intimní psychologickou sebereflexí.

Připravte si, pokud máte, s sebou předmět síly. Postačí např. křišťál (ideálně trochu větší, cca 10cm+), či přímo určená např. energetická hůlka (viz eshop).


Program semináře:


- Sobota 1. 6. :

20h – Úvodní slovo

...dále každý den 9h – 14h s pauzou na svačinu cca v půlce:


- Neděle 2. 6. :

- Očista energetického pole - slovo a meditace

- Aktivace centra v hrudi, nabíjení se energií – slovo a meditace


- Pondělí 3. 6. :

- Aktivace centra v břiše, napojení – slovo a meditace

- Aktivace center v solaru, posílení Ctností - slovo a meditace


- Úterý 4. 6. :

- Aktivace center v břiše a lebce - uvědomění – slovo a meditace

- Hlubší aktivace center v solaru a lebce - záměr – slovo a meditace


- Středa 5. 6. :

- Aktivace páteře - kundaliní  – slovo a meditace

- Pokročilá aktivace center v brzlíku, břiše, lebce aj. - rozlišení  – slovo a meditace


- Čtvrtek 6. 6. :

- Hlubší aktivace center v břiše a solaru - manifestace – slovo a meditace

- Pomoc bližním a Zemi – slovo a meditace


- Pátek 7. 6.  - volno (možnost užít si jeden den na pláži apod. každý po svém :))

- Sobota 8. 6. - odlet

- Meditaci vždy předchází teoretická průprava

- Provází Kryštof Koucký


S sebou:- vybavení na cca 5h výlet ven každý den

- dobrá karimatka a spacák či přikrývka na VENKOVNÍ meditace vleže

- samorozkládací stan na pláž proti slunci a větru !!

Případně:

- (deník pro osobní zápisky apod.)

- vybraný osobní "předmět síly" - např. kámen či přímo energetickou hůlku (eshop zde: https://centrum-runa.cz/eshop/ )

Kdy: 

 od: Sobota 1. 6. 2024 do Sobota 8. 6.


Vstup:

 - kurzovné 5 500 Kč


První možnost ubytování: 

Porto Athos apartments 1345, Nea Roda - NAPLNĚNO! Níže můžete vybrat druhou možnost ubytování, kde je více volných lůžek!

https://maps.app.goo.gl/ow22g6bqeqB5Xs9K6

Apartmán 1: Apartmán s 1 ložnicí - max. 5 osob (oddělená ložnice s dvojpostelí a obývací pokoj se třemi oddělenými postelemi)

Apartmán 2: Apartmán s 1 ložnicí - max. 3 osoby

cena za ubytování za osobu za 7 nocí - 4 200 kč (platí se předem)

Nea Roda je vesnice 115 km jihovýchodně od Soluně, na nejužším místě poloostrova Athos v obci Stagira-Akanthos, Chalkidiki, Řecko. Přímo nad přístavem se tyčí kopeček s majákem a kostelíkem, kam se určitě vyplatí vystoupat. Po krátké prohlídce si pak můžete vybrat z celé řady okolních pláží z nichž asi nejznámější je rozlehlá Komitsa.


DRUHÁ MOŽNOST UBYTOVÁNÍ: - zbývají 3 poslední lůžka!

ROUTE DU CANAL

pro 4 - 6 účastníků

1) Třílůžkový pokoj s balkonem

2) Třílůžkový pokoj s balkonem

Cena za osobu: 4 400 kč - platí se až v ubytování!

Vzdálenost od prvního ubytování cca 10min chůze...

Nea Roda Beach (nejbližší pláž) je 300 metrů daleko. 

Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV s plochou obrazovkou se satelitními programy, lednicí, varnou konvicí, sprchou, fénem a šatní skříní. Všechny pokoje v ubytování ROUTE DU CANAL mají vlastní koupelnu a ložní prádlo.
Letiště Soluň je od ubytování ROUTE DU CANAL 107 km.


Obecné informace:

Od místa ubytování (první ubytování) se bude pravděpodobně chodit meditovat do cca 20min vzdáleného borového háječku nad pláží, kde je příjemný stín..:) Vzhledem k termínu pobytu se nemusíme bát veder...:)

MOŽNÁ ZMĚNA VÝBĚRU LOKALITY PRO KONÁNÍ MEDITACÍ! URČÍ SE AŽ NA MÍSTĚ...


Okolní pláže:
Nea Roda Beach • 250 m • Tripiti Beach • 1,8 km • Ierissos Beach • 3,7 km • Xiropotamo Beach • 3,9 km • Komitsa Beach • 4,4 kmHora Athos - 31 km


Kavárny, bary a obchody jsou v docházkové vzdálenosti.

Stravování si každý účastník zajišťuje sám. Možnost vaření na apartmánech.

- !! Letenku si každý účastník hledá sám – můžeme pomoci zasláním výhodného postupu při hledání..:)

Objednání:
 

Dita Koucká
: dita.centrumruna@gmail.com